• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکورد خواجویی

رکورد خواجویی

یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 402 بازدید

 
ثبت ملی سازه و سقف ایستگاه مترو وکیل الرعایا شیرازبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس،آرش محمدی مدیرسابق طرح ایستگاه وکیل  گفت: ایستگاه وکیل‌الرعایا دهمین ایستگاه خط یک قطار شهری شیراز است که در چهارطبقه مجاور بازار وکیل قرار دارد و طراحی آن از معماری دوره زندیه الهام گرفته و جزو زیباترین و منحصر به فردترین ایستگاه‌های متروی کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: ایستگاه وکیل الرعایا ۱۸۸ آویز سقف دارد و برای نماسازی سقف آن ۵۸ هزار عدد آجر به کار رفته است.
پیمانکار و مجری سقف سکوی متروی ایستگاه وکیل الرعایا با اشاره به اینکه سقف این پروژه شامل ۱۶۳ سِکشن عرضی با اجرای موجی بوده گفت: ایستگاه مترو وکیل الرعایا شیراز بزرگترین سازه فلزی- موجی معلق مترو‌های ایران است که پس از بررسی و ارزیابی‌های مختلف امروز توسط موسسه ثبت رکورد‌های ملی ایران به ثبت ملی رسید.
امین خواجویی‌پور گفت: طراح این سقف مهرداد ایروانیان بوده و برتری این سقف نسبت به سقف‌های دیگر سازه موجی آن است که از لحاظ مساحت ۸۴۴ مترمربع بوده و هم در طول هم در عرض به صورت موج اجرا شده و دیگر شاخصه آن نیز بدون ستون و معلق بودن آن است.
قاسم‌علی رضایی مدیر موسسه ثبت رکورد‌های ملی ایران چندین نشان را به پاس ثبت این عنوان ملی به طراحان و مجریان این پروژه اهدا کرد.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت:مترو شیراز با جابه‌جایی روزانه حداقل ۱۱۰ هزار نفر نمونه‌ای بی بدیل برای گردهمآیی و مراودات و به نوعی عمومی‌ترین فضای تعامل مردم است

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکوردهای سازه فلزی
رکوردهنر ومعماری
رکوردهای امین خواجویی پور
رکوردهای مترو
رکوردهای شیراز
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران
ثبت رکورد
چگونه رکوردم را ثبت کنم
رکورد
رکورد ملی