• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکورد اداره میراث فرهنگی وگردشگری تویسرکان

رکورد اداره میراث فرهنگی وگردشگری تویسرکان

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر 361 بازدید

سال سال1402 دراستان همدان شهرستان تویسرکان روستای اشتر ملاتفاق جالبی در راستای ثبت رکورد افتادثبت بزرگترین ورکشاپ منبت گلریز ایران در اشترمل

 بزرگترین ورکشاپ منبت گلریز ایران  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ در روستای اشترمل تویسرکان ثبت ملی شد . این ورکشاپ با اجرای زنده هنرمندان گلریز با 235 نفر فعال همزمان و حضورمدیرو داوران موسسه ثبت رکوردهای ملی برگزار شد .

بنابه گزارش واحد خبر موسسه ثبت رکوردهای ملی :معاون صنایع دستی استان همدان با عنوان این مطلب گفت : منبت گلریز اشترمل  در سراسر کشور بی نظیر، با کیفیت و خرید آن مقرون به صرفه است .

محمدرضا خلجی با بیان اینکه تاثیر انتخاب تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت گلریز بر معرفی این هنر به نام شهرستان مهم است گفت: سبک منبت گلریز تویسرکان بی نظیر و ممتاز است و از این رو به دنبال فرصتی مناسب بودیم تا یک کارگاه زنده برای آن برگزارکنیم که این مهم محقق و این ورکشاپ با اجرای زنده هنرمندان گلریز با حضور مدیریت وداوران موسسه ثبت رکوردهای ملی برگزار شد .

وی، با اشاره به اینکه خاستگاه اصلی منبت گلریز در روستای اشترمل تویسرکان است افزود: در سالیان گذشته فردی به نام استاد کورند، سالها سبک منبت گلریز را نسل به نسل و به شیوه استاد ـ شاگردی به بسیاری از هنرمندان تویسرکانی آموخت و از این جهت می گوییم سبک خاص منبت گلریز تنها متعلق به تویسرکانی هاست

 روستای بدون بیکار

خلجی عنوان کرد : بیش از 500کارگاه در اشترمل به‌کار تولید مبل و منبت مشغول هستند. در کنار این کارگاه‌ها بسیاری از اهالی هم در خانه خود به تولید مبلمان، سرویس خواب، قاب عکس، عصا یا چوب قلیان و... می‌پردازند. زن و مرد هم ندارد. کارگاه‌ها اغلب خانوادگی می‌چرخند.

وی  همین کسب‌وکار خانوادگی را عامل اصلی اشتغال‌زایی در اشترمل می‌داند که موجب شده است روستا نه‌تنها بیکار نداشته باشد، بلکه در منطقه هم اشتغال ایجاد کند.در پایان مراسم حکم رکوردداری ومدال رکوردهای ملی ایران وهمچنین نشان رکورد ملی توسط اقای قاسمعلی رضایی مدیر موسسه وبا حضور نماینده محترم فرمانداری ومعاون محترم میراث فرهنگی وجمعی از مسولین ودهیاری اشتر مل واهالی منطقه به مسولین برگذاری اهدا شد. اقای رضایی در خلال مصاحبه خود با صدا وسیما فرمودند همانطور که درزمان ثبت رکورد در سال قبل درهمدان عرض کردم این استان در مجموعه ثبت رکوردهای ملی بعنوان قطب هنر وصنعت معرفی گردید لذا بدین جهت به مسولین استان ومردم استان همدان تبریک عرض میکنیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکورداداره میراث فرهنگی وگردشگری تویسرکان
رکورد تویسرکان
رکوردهای همدان
پر تعدادترین وبزرگترین منبت گل ریز
رکوردهای غیر ورزشی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران
ثبت رکورد
رکوردهای ایرانی
چگونه رکوردم را ثبت کنم
رکوردهای فرهنگی مذهبی-هنری-اموزشی
رکوردهای صنعتی
رکورد
رکورد ملی